InfoPiekary – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Wiadomości

Piekarskie Monopoly

Jeszcze w tym roku mieszkańców Piekar Śląskich czeka nie lada gratka – będą mieli możliwość zagrania w grę planszową poświęconą historii miasta. Pomysł został oparty na idei Monopoly, a na planszy znajdą się najbardziej charakterystyczne miejsca, takie jak Park w Kamieniu czy Szyb Julian.
Niedawno pojawiła się informacja, że własnej gry doczekają się Katowice. Pomysł powstał we współpracy z marką Monopoly. Teraz tematyczną planszówką będą mogły pochwalić się również Piekary Śląskie. O swoim pomyśle poinformował sklep GeekPoint. Pomysłodawcy uznali, że historia miasta jest tak ciekawa, że poza licznymi książkami na ten temat przyda się również i gra. Pomysł będzie jednak wydany pod własną marką.

Kiedy pojawi się gra?

Stworzenie gry planszowej nie jest prostym zadaniem. W części koncepcyjnej trzeba opracować układ wszystkich pól, dobrać fotografie i zaplanować produkcję. Jeśli jednak nic nie stanie na przeszkodzie, planszówka ujrzy światło dzienne jeszcze przed końcem wakacji. Twórcy uchylili rąbka tajemnicy, dlatego wiadomo, że zamiast odwiedzać więzienie, gracze będą jechać na popularną „Urazówkę”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *