InfoPiekary – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Wiadomości

Nielegalne składowisko odpadów

Chociaż bez żadnego problemu można w dzisiejszych czasach zlecić wywóz dowolnych odpadów, wciąż wiele osób woli wyrzucić je w lesie lub w innym miejscu.

Niestety, przez takie podejście cierpią wszyscy, bo składowanie odpadów w nieodpowiednich miejscach negatywnie wpływa na stan gleby oraz wód. W dodatku zaśmiecony las to przykry widok, który może zepsuć weekendowy spacer.

Olbrzymie góry śmieci w lesie

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Siewierz poinformowali o odkryciu dwóch olbrzymich gór śmieci. Jedna z nich ma trzydzieści metrów sześciennych, natomiast druga aż sześćdziesiąt. To pokazuje, że śmieci w tym miejscu musiały być wyrzucane przez dłuższy czas. W dodatku nawet jeżeli kilka osób prywatnych wyrzucałoby swoje śmieci w lesie, trudno byłoby im usypać takie stosy. Nic więc dziwnego, że podejrzenia padły na jedną z firm, która współpracuje z samorządem i zajmuje się wywozem śmieci gabarytowych.

Aktualnie sprawą zajmują się śledczy, jednak jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje, które pomogą znaleźć sprawcę, może je przekazać odpowiednim służbom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *