InfoPiekary – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Zdrowie

Co z piekarskim szpitalem?

W poniedziałek, 12 kwietnia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piekary Śląskie. Spotkanie w całości poświęcono tematowi Piekarskiego Centrum Medycznego. Dzień później przedstawicieli mediów zaproszono na konferencję prasową związaną z sytuacją finansową i zmianami organizacyjnymi w placówce. Władze Piekar apelują do premiera o zapobieżenie zamknięciu PCM.
Sytuacja finansowa piekarskiego szpitala jest tragiczna. Na spotkaniu 12 kwietnia pożegnano dotychczasowego prezesa Zbigniewa Żołnierczyka i powitano Małgorzatę Smoleń, która ma stanąć na czele zarządu i uratować centrum medyczne. Wszystkie planowane zmiany mają przyczynić się do oszczędności. Wyłączona zostanie jedna z sal operacyjnych. Zmniejszona zostanie liczba łóżek i personelu. Szpital zamierza także wydzierżawić pracownię diagnostyki obrazowej.

Restrukturyzacja w planie

W najbliższych tygodniach zarząd przeanalizuje, czy i w jakim stopniu konieczne będą zwolnienia. W pierwszej kolejności ewentualna redukcja dotknie osób uprawnionych do pobierania świadczeń emerytalnych. Wdrożone zostaną zalecenia audytu, które mają przynieść oszczędności w wysokości kilku milionów złotych. Miasto nadal będzie musiało jednak dokładać do budżetu, stąd apel do premiera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *