InfoPiekary – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Wiadomości

Zobacz spadające gwiazdy

W czwartek, 12 sierpnia w Piekarach Śląskich po raz kolejny będzie można podziwiać perseidy – meteory nazywane potocznie spadającymi gwiazdami. Na wspólne oglądanie organizatorzy 6. Piekarskiej Nocy Spadających Gwiazd zapraszają pod Kopiec Wyzwolenia.
Impreza rozpocznie się o godzinie 20. Oprócz głównej atrakcji organizatorzy przygotowali dodatkowe bonusy dla wszystkich zainteresowanych. Należy zabrać ze sobą dobry humor, koce, karmaty i latarki.

Moc atrakcji

W tym roku rój perseidów będzie widoczny na nocnym niebie w okresie od 17 lipca do 24 sierpnia, ale największa aktywność przypadnie na nocne godziny z 12 na 13 sierpnia. Podobno pojedynczy obserwator może wówczas dostrzec nawet kilkadziesiąt spadających gwiazd bez konieczności posługiwania się teleskopem czy lornetką.
Oprócz podziwiania nieba, w programie zaplanowano prezentację Bartosza Wojczyńskiego, astrofotografa z Piekar Śląskich, występy Mażoretek Azaria oraz wiele konkursów z nagrodami. Prognozy pogody nie zapowiadają zagrożenia, że impreza mogłaby się nie odbyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *