InfoPiekary – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Wiadomości

Wiceprezydent uniewinniony

Krzysztof Turzański,  wiceprezydent Piekar Śląskich, usłyszał wyrok uniewinniający w sprawie rzekomych nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym. Polityk podzielił się dobrą informacją za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.
Wyrok pierwszej instancji został wydany w piątek, 8 października. Sprawa dotyczyła złożonych przez Krzysztofa Turzańskiego oświadczeń majątkowych. Problematyczny okazał się brak wpisu na temat uzyskanej transzy kredytu w rubryce „oszczędności”.

Wyrok nie jest prawomocny

Sąd ocenił, że oświadczenie Krzysztofa Turzańskiego zostało wypełnione w sposób prawidłowy. Sam wiceprezydent dodał, że oskarżenie ma podtekst polityczny. Jego przeciwnicy od momentu kampanii, czyli od trzech lat, grają nieczysto. Na potwierdzenie swoich słów Turzański przytoczył całą listę wcześniejszych oskarżeń, z których musiał się tłumaczyć. Wśród zarzutów pojawiało się znęcanie nad zwierzętami oraz przyjmowanie łapówek. Żadna ze spraw nie zakończyła się wyrokiem.
Do tej pory pod adresem wiceprezydenta Piekar Śląskich skierowano w sumie 15 zarzutów. Obecny wyrok nie jest prawomocny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *