InfoPiekary – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Wiadomości

Zdewastowano kaplicę Maria Hilf. Trwają poszukiwania młodocianych wandali

W Piekarach Śląskich młodzi wandale zdewastowali kaplicę Maria Hilf. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Ostania rewitalizacja kaplicy miała miejsce w 2021 roku i kosztowała około 550 000 zł. Zniszczenia liczone są w setkach tysięcy zł.

Sprawdź

Kamery nagrały młodych wandali

Policja udostępniła wizerunki młodych osób, które dokonały drastycznego ataku na zabytkową kaplicę Maria Hilf. Kamery z monitoringu spełniły swoje zadanie. Policja liczy na to, że ujawnienie twarzy wandali przyczyni się, że ktoś wskaże miejsce ich pobytu. Zniszczono kamery i pokrycie dachowe. Wcześniej grupa młodzieży urządziła sobie pod kaplicą imprezę zakrapianą alkoholem. W sprawie wandali można zgłaszać się do Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 32 287-33-41) lub na komisariat policji.

http://infopiekary.pl/mBRh.html

Kaplica Maria Hilf ma bogatą historię

Budowla w stylu neogotyckim powstała w 1905 roku, najprawdopodobniej na miejscu drewnianej kaplicy, która miała być postawiona jako wotum dziękczynne za uratowanie dziecka (XIX wiek). Przeszła kilka dewastacji, przy czym takowe miały miejsce w czasie wojen światowych.

azxm.jpg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *