InfoPiekary – portal lokalny

Portal lokalny o Twojej okolicy

Wiadomości

Policja przestrzega przed kruchym lodem

W okresie zimowym czas na świeżym powietrzu można spędzać bardzo różnorodnie, szczególnie w okresie wolnym od szkoły takim jak ferie zimowe czy przerwa świąteczna. Dużo młodych ludzi korzysta z zimowych atrakcji i wolnego czasu na dworze. Jest to jednak czas, w którym szczególną uwagę należy poświęcić dzieciom, a szczególnie ich aktywnościom na świeżym powietrzu. Policja ostrzega przede wszystkim przed kruchym lodem. Pozornie zamarznięte zbiorniki wodne, rzeki czy jeziora, które młodzi ludzie często wybierają na miejsce spędzania czasu może być szczególnie niebezpieczne.

Niebezpieczny kruchy lód

Dla niektórych zimowa pogoda nie jest zbytnio zachęcająca do aktywności poza domem, ale są też ci, którzy chętnie korzystają z zimowej aury. Mowa tu o entuzjastach różnego rodzaju zimowych sportów czy też coraz bardziej popularnego morsowania. Pamiętajmy jednak, że mając do czynienia z zamarzniętymi akwenami należy zachować szczególną ostrożność.

Nawet jeżeli warstwa lodu była gruba i utrzymywała się przez długo występujące minusowe temperatury to nawet kilka dni ocieplenia pogody może sprawić, że lód znacznie stopnieje, co sprawi, że jego pokrywa – pozornie gruba i solidna – może znacznie stopnieć i stać się bardzo niebezpieczna. Niesie to za sobą ryzyko załamania pokrywy lodowej. W takim przypadku nietrudno o tragedię. Dlatego – tak jak uświadamia Policja – ważne jest, aby zdrowy rozsądek zawsze był na pierwszym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *